Pies Border Collie – opis

Psy to przyjacielskie, wierne i sympatyczne stworzenia. Te zalety doceniły miliony ich wielbicieli na całym świecie. Jest to najpopularniejszy udomowiony gatunek zwierzęcia. Na tle innych ras wyróżnia się jednak jedna, pasterska odmiana. Mowa o border collie, które pochodzą z pogranicza Anglii i Szkocji i tam od setek lat z powodzeniem spełniały się jako pomocnicy przy wypasaniu wielkich stad owiec. Ich zalet, tak wyglądu, jak charakteru, nie można przeceniać. Cechuje je bystra inteligencja i chęć do nauki.

Łatwo się nudzą, dlatego cały czas potrzebują nowych zadań i wyzwań. Uwielbiają pracować, jest to dla nich przyjemny sposób spędzania czasu. Są przywiązane do właściciela i bardzo posłuszne. Plusem jest też ich wygląd. Długa sierść może przybierać różne umaszczenie, lecz każda jego wersja jest miła dla oka. Najbardziej rozpoznawalne jest to czarno- białe, z wyraźnie zaznaczonym podpaleniem. Są to psy dość duże, ale szczupłe i zwinne. Aby zachować formę, muszą mieć zapewnione dużo ruchu.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

One thought on “Pies Border Collie – opis

  1. Koniecznie powinno się zwracać szczególną uwagę na tą rasę. Pieski potrafią się bardzo przywiązać do właściciela oraz do wszystkich domowników. Kiedy zajdzie taka potrzeba, zaczyna szczekać na różne zwierzęta. Bardzo wyjątkowy piesek, nie da się go nie polubić. Pozdrowienia dla wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *